כיצד אפשר לנקות ריפוד

כיצד אפשר לנקות ריפוד?

ריפוד למעשה הוא עטיפה של דברים בבד רך ישנם המון שימושים לריפוד החל מריפוד לכסאות ספות לסלון או ריפוד ברכב. הריפוד הוא חומר עדין למדי למרות שנעשה עליו שימוש יומיומי מאסיבי. כאשר הריפוד מתלכלך כתוצאה מכל מיני סטואציות מלכלכות כגון שנשפך עליו כל מיני סוגים של נוזלים יין או קפה או שנמרח על הריפוד כל מיני סוגי מאכלים כגון שוקולד ועוד.  קשה מאוד להסיר ממנו את הכתמים הנוצרים כתוצאה מזה.בדומה לניקוי שטיחים.  היות ונעשה שימוש רב בריפוד אם זה כיסאות שיושבים עליהם לאכול או ספות בסלון או אפילו הריפוד ברכב זה טבעי שהריפוד יתלכלך לא משנה כמה ניזהר לא לכלכך אותו.

ניקוי ריפוד מקצועי
ניקוי ריפוד מקצועי

אז מה עושים כאשר יש כתמים שנראים ממש גרוע על הריפוד?

ישנם הרבה טעויות נפוצות שעושים אנשים כשאר רוצים לנקות את הריפוד שלהם בשיטת "עשה זאת בעצמך". רבים הולכים לסופר הקרוב וקונים תכשירי ניקוי שונים עבור בד מלבד הסכנות הטמונות בשאיפת אדי חומרי נקוי גם נעשה שימוש לא נכון בתכשירי נקוי שונים לא כל תכשיר מתאים לכל בד  ואם כבר הצלחתם להשיג תכשיר שמתאים לניקוי הריפוד צריך לדעת כיצד להשתמש בו רבים  לא טורחים לשאוב את הספות לפני השימוש בתכשיר. כאשר נעשה שימוש בתכשיר על ריפוד בד וישנו לכלוך שהצטבר על הבד למעשהחומר הניקוי נדבק ללכלוך  ולא רק שלא משיגים תוצאה של ניקוי הכתם פשוט הופך להיות גדול יותר.השילוב של הלכלוך השומני יחד עם אבק וחומר ניקוי שמתייבש נהפך להיות דביק וממש לא נקי ולאורך הזמן אף מקבל ריחות לא נעימים.

הדבר הנכון ביותר לעשות כאשר נשפך נוזל  או כאשר נדבק לכלוך על הריפוד הוא לייבש את הנוזל באמצעות בד יבש ואז לנסות לנקות בעזרת מגבון לח אם מדובר בכתם מחומר יבש יותר כמו שוקולד גם כאן צריך לנקות קודם כל עם מגבון לח לבצע שאיבה של הריפוד ולאחר מכן לשים נקודתית קצף או תכשיר ניקוי על הכתם בלבד כדי לא ליצור דהייה של צבע הבד בכל מיני אזורים כל זה הוא טיפול ראשוני לפני נקוי מקצועי מעין עזרה ראשונה לריפוד.

ניקוי ריפודים על ידי חברת נקיון
ניקוי ריפודים על ידי חברת נקיון

לא ניתן להגיע לתוצאות חיוביות בשימוש בחומרים בייתים לניקוי הבד במידה ורוצים להגיע לתוצאות טובות ולחדש את ימי הזוהר של הריפוד יש צורך בעזרה מקצועית של אנשי מקצוע.

אנשי מקצוע בתחום נקיון ריפודים ושטיחים מומחים לכל סוגי הבדים הקיימים בענף הריפודים ויודעים כיצד להתמודד עם לכלוך קשה שנדבק לריפוד בעזרת חומרים מיוחדים ומיכשור מיוחד הם יכולים לנקות ניקויו עמוק את הריפוד ולהחזיר אותו לקדמותו.

מומלץ להזמין שירות ניקוי ריפודים לפחות אחת לשנתיים תלוי בשימוש שלכם בריפוד.

כאשר פונים לחברת ניקוי ריפודים חשוב לבדוק קודם כל את רמת המקצועיות של החברה זאת תוכלו לברר על ידי המלצות ותגובות של אנשים שכבר עשו אצלהם ניקוי לריפודים במידה ופניתם לחברה שכזו אמור להגיע אליכם הביתה נציג מטעם החברה שיבדוק את סוג הריפוד שברשותכם ורק לאחר מכן יוכל לתת לכם הצעת מחיר עבור הנקיון.

לסיכום אל תהפכו את הסלון לאסון הזמינו מומחה לנקוי הריפוד וכך תוכלו להנות מהריפוד עוד שנים רבות.