איכות מצבר לרכב לפי החברה – מאור מצברים מסבירים על המוצרים השונים

יש מספר דרכים בהן ניתן למדוד את איכות המצבר לרכב, ואחת מהן היא שם החברה המייצרת בניגוד להרבה תחומים אחרים, בהם ניתן להתפשר על איכות של מוצר כדי להוזיל עלויות, מומלץ לא להסתפק באיכות ירודה של מצבר לרכב. מצבר איכותי ישמש את הרכב לתקופה ארוכה ויספק תמיכה לכל המערכות החשמליות ברכב, ללא תקלות ובעיות. מהם הגורמים הקובעים האם מצבר ייחשב לאיכותי יותר או פחות? התשובות לפניכם.

כיצד נמדדת איכות מצבר לרכב?

יש מספר גורמים המשפיעים על איכות המצבר, אך קודם כל חשוב לדעת שלא משנה אם בחרתם לקנות מצבר טוב וחזק, כל עוד לא מדובר במצבר המתאים לסוג הרכב שברשותכם, המצבר ייחשב כלא איכותי עבור אותו הרכב. מסיבה זו חשוב לוודא שאתם יודעים איזה מצבר לקנות ואפשר להתייעץ עם אנשי מקצוע מביני עניין וחשמלאי רכב. דרך נוספת היא לבדוק מה כתוב בספר הרכב שלכם אודות סוג המצבר המתאים.
דרך אחת לקבוע את איכות המצבר זהו המותג העומד מאחוריו. כלומר, מודדים את איכות המצבר לפי החברה המייצרת אותו.

מחליפים מצבר לרכב ישן
מחליפים מצבר לרכב ישן

יש כיום חברות רבות המייצרות ומוכרות מצברים לרכב, והן פרושות בכל רחבי העולם. חלק מן השמות המוכרים אלו מצברים של אופטימה, ורטה, שנפ. בדרך כלל חברות מארה"ב ואירופה נחשבות לטובות יותר מאשר מצברים המיוצרים בסין או בטורקיה, אך כאשר מדובר במצבר המיועד לשמש רכבים בישראל כדאי לדעת שגם חברות ישראליות כמו שנפ הוותיקה, נחשבת לטובה, מכיוון שהיא מייצרת מצברים המתאימים לאקלים החם השורר בישראל. כמו כן, מבין כל החברות אפשר לבדוק איזו חברה מתעסקת בייצור של מגוון מוצרי חשמל ואילו חברות מתמקדת בייצור מצברים. לא מופרך להניח שחברה המתמקדת בייצור מצברים מחזיקה ניסיון, ידע ורמה מקצועית גבוהה ביחס לאחרות וייתכן והיא גם מציעה מגוון רחב יותר של מצברים.

בעוד שרבים מודדים את איכות המצבר לפי החברה, יש נתון נוסף שצריך להתייחס אליו וזוהי תעודת האחריות שהלקוח מקבל במעמד הקנייה. כאשר קונים מצבר חדש, החברה מספקת תעודת אחריות של היצרן. בתוך תעודת האחריות יש שני נתונים היכולים להצביע על איכות המצבר. הנתון הראשון הוא משך תקופת האחריות והנתון השני הוא מה כלול בתעודת האחריות.

הקשר בין תעודת האחריות לאיכות המצבר

חברה הבטוחה באיכות המוצרים שהיא מוכרת, תספק ללא חשש תעודת אחריות מקיפה למשך תקופה ארוכה, הכוללת תיקון והחלפת מצבר במידת הצורך ללא עלות כספית מצד הלקוח. תקופת אחריות קצרה יכולה להעיד על איכות ירודה של המצבר או על תאריך תפוגה קצר, ולכן זוהי דרך נוספת למדוד את איכות המצבר לפי החברה.

מומלץ לקריאה: המדריך המלא לרכישת מצבר לרכב

מומלץ לקריאההעשור של שנפ: חברת המצברים קפצה פי חמישה

חדש: מצברים ליונדאי I20

גם מצברים יד שניה או מצברים מחודשים יכולים להיות איכותיים, והם גם כמובן יהיו זולים יותר ממצבר חדש, אך במקרה שאתם מתעניינים בקניית מצבר כזה, חשוב לברר שהמוכר הוא אמין ושהמצבר שתרכשו יהיה במצב טוב ויוכל לשמש אתכם למשך תקופה ארוכה בצורה חלקה וללא תקלות.

מעוניינים שמומחה מצברים יתקין מצבר בביתכם?

טלפון מצברים

מאור מצברים – שירות מקצועי עד בית הלקוח